Dyniowa zupa krem


Dyniowoooo Mi :)

  Witam Cię ponownie na moim blogu! Może teraz jest już czas żebym powiedziała czemu założyłam ten blog? Skoro już jest sporo blogów kulinarnych. Co możesz tu znaleźć, dlaczego w ogóle masz do mnie zaglądać?
  Otóż, założyłam ten blog, ponieważ chciałam mieć dodatkowe hobby. I to była moja pierwsza myśl, a następna była - nie, za dużo stresu, błędy ortograficzne będę robiła i to już w ogóle będzie klapa i w ogóle jak tu ładnie zdanie sformułować? Na różnych portalach poczytałam jak i z czym to się je. Dzięki temu rozwiałam wątpliwości, ponieważ nie jestem jedyną osobą na świecie, która chciała rozpocząć przygodę z blogowaniem. Wiele osób miało takie same dylematy co Ja. Więc to mi dało otuchy i postanowiłam działać.  
 Potem zastanawiałam się o czym mogłabym pisać? Myślałam o tym co najlepiej umiem robić? No i tak doszłam do wniosku, że założę blog kulinarny. Master chef-em nie jestem ale myślę, że gotuje dość dobrze. Oczywiście nie zawsze mi wszystko wychodzi, no ale drodzy Państwo, całe życie jest na doskonalenie swoich umiejętności :) Pomyślałam też, że dzięki temu blogowi będę miała przepisy w jednym miejscu. Często jest tak, że robię coś na wyczucie, daje coś na oko a potem wylatuje mi z głowy co dodałam i zaczynam kombinować od nowa. No i ostatnim przemyśleniem było, że nabiorę pewności siebie. 
Kiedy założyłam ten blog, postanowiłam regularnie go odwiedzać i wstawiać przepisy, no niestety, nie utrzymałam tego postanowienia na dość długi okres czasu. Ostatecznie powróciłam na dobre tory.

Jest sporo blogów kulinarnych i nie ciężko to sprawdzić. Może mój blog nie wpisuje się do najładniejszych ale są w nim najważniejsze treści czyli przepisy. Oczywiście nad wszystkim będę pracować, nad zdjęciami dań tak samo, aby Wam lepiej zaprezentować co znajduje się na talerzu.
Może opowiem troche o samych przepisach. Tak jak wspominałam na stronie głównej bloga, inspirację czerpię z programów kulinarnych, książek kucharskich, z ilustracji potraw, z innych blogów lub też z rodzinnych przepisów. Oczywiście na razie nie ma dużego wyboru, ale śledząc mnie przez następne tygodnie, przekonacie się, że będzie ich coraz więcej. 
Lubię próbować różnych smaków. Dlatego staram się dobrze doprawić potrawę. Uwielbiam też, kiedy w daniu znajduje się sporo składników i dobrze jest jak mam spory wybór na talerzu. No i  najważniejsze, staram się gotować po domowemu ale zdrowo.
OK, mam nadzieję że chodź trochę wyjaśniłam jak to jest w moim przypadku. A teraz wrócę do przepisu :) Zapraszam!

Składniki:
- 5 udek z kurczaka
- kilogram dyni piżmowej ( tyle powinno zostać po obróbce wstępnej)
- 3 marchewki
- mały seler
- 3 pietruszki
- por
- 2 cebule
- 2 ziemniaki
- 4 ząbki czosnku
- kawałek imbiru
- 2 łyżki masła
- śmietana gęsta, kwaśna 18%
- 2 łyżki suszonego tymianku
- 6 ziaren ziela angielskiego
- 8 liści laurowych
- 6 ziaren czarnego pieprzu
- 5 ziaren jałowca
- płaską łyżkę kurkumy
- szczypta gałki muszkatołowej
- łyżkę papryki czerwonej w proszku ( może być też wędzona)
- oliwa z oliwek
- pieprz i sól do smaku

Sposób przygotowania:
- Nagrzej piekarnik na 200 stopni.
- Dynie obierz, wydrąż z pestek. Pokrój w kostkę. Jedną marchewkę obierz, pokrój w plasterki. Do naczynia żaroodpornego wlej troche oliwy z oliwek i wrzuć dynie z marchwią. Posyp je tymiankiem, papryką w proszku i szczypta soli. Delikatnie zamieszaj i wstaw do piekarnika, do momentu aż warzywa zmiękną.
- Następnie przygotuj, kurczaka, umyj go i wysusz. Warzywa czyli seler, pietruszkę, por, marchew, obierz i przepłucz. Wszystko odstaw .         ( marchew pokrój na mniejsze kawałki)
- Jedną cebulę wrzuć w łupinach do piekarnika tam gdzie piecze się marchew z dynią. Piecz tak 20 min .
 Drugą cebule pokrój w pół księżyce, czosnek obierz i przekrój na pół każdy ząbek, imbir obierz i pokrój w plasterki . Do garnka wrzuć łyżkę masła i wlej trochę oliwy, kiedy masło się rozpuści, wrzuć cebule, czosnek i imbir. Smaż do momentu gdy cebula się zeszkli.
- Następnie wrzuć wcześniej przygotowane mięso, warzywa, upieczoną cebule z łyżką masła do garnka z cebulą, czosnkiem i imbirem. Zalej wodą do momentu aż warzywa będą zakryte. Dodaj liść laurowy, zile angielskie, ziarna jałowca i ziarna pieprzy. Gotuj na małym ogniu przez 2,5 h.
- Po czasie gdy wywar będzie gotowy, dodaj do niego upieczoną dynie z marchwią. Dopraw do smaku solą, pieprzem, gałką muszkatołową i kurkumą.
- Wrzuć obrane i pokrojone w małe kawałki ziemniaki i gotuj tak przez około 20 min . Po tym czasie wyjmij mięso, por, pietruszkę i seler ( wykorzystaj te składniki na sałatkę). Następnie zawartość w garnku należy zblendować. Na koniec dopraw do smaku solą i pieprzem. Śmietanę wrzuć albo do zupy krem, jeszcze w garnku lub dodaj ją później. 

SMACZNEGO!


FollowMe on instagram








































Komentarze